30 Wrzesień 2022

GOAT Stamina: 16-składnikowy booster mózgu

GOAT Stamina jest suplementem diety stworzonym z myślą o gamerach i e-sportowcach. To prawdziwy unikat na rynku, którego formuła zawiera składniki efektywnie wspierające mózg i ciało graczy komputerowych. Dlaczego warto go stosować? Na jakie rezultaty możesz liczyć? Sprawdźmy.

Wielogodzinne rozgrywki stanowią prawdziwe wyzwanie dla organizmów gamerów. Przesiadywanie przed komputerem jest już wystarczająco obciążające, a jeśli dodać do tego stres i konieczność długotrwałego skupienia, otrzymujemy mieszankę, która może pokonać nawet najsilniejszego zawodnika.

Z tego względu warto zadbać o to, by twoje ciało i umysł były w dobrej formie. Podstawą jest zdrowa dieta, sen, nawodnienie oraz aktywność fizyczna – czyli to, co powinien robić każdy, komu zależy na zdrowiu. Jednocześnie, chcąc osiągnąć najlepsze wyniki w rozgrywkach, powinieneś sięgnąć po składniki wspomagające pracę mózgu i zwiększające wytrzymałość. Czy GOAT Stamina to właściwy preparat?

Czym jest GOAT Stamina

GOAT Stamina jest suplementem diety w postaci proszku do rozpuszczania. Produkt stanowi wsparcie dla osób uprawiających e-sport, gamerów oraz każdego, kto spędza wiele godzin przed komputerem w stanie wysokiego skupienia.

Co istotne produkt nie jest dosładzany, a jego smak wynika z naturalnych właściwości obecnych w nim składników.

Wewnątrz opakowania znajduje się praktyczna miarka, która pozwala wydzielić potrzebną ilość preparatu.

Lista oraz dawka składników

GOAT Stamina stanowi kompleks składników aktywnych, które wykazują wysoką skuteczność działania. Ta potęguje się dzięki synergii w doskonale skomponowanej formule.

W napoju GOAT Stamina znajdziesz:

  • Tauryna 1000,00 mg
  • Jabłczan cytruliny 2:1 1000,00 mg
  • Acetyl-L-karnityna 500,00 mg
  • Ekstrakt z liści szałwii lekarskiej i mikrokapsułkowany olejek z szałwii lawendolistnej – Cognivia™ 400,00 mg
  • Ekstrakt z kłączy dzikiego kardamonu – EnXtra™ 300,00 mg
  • Kofeina bezwodna 200,00 mg
  • L-teanina z ekstraktu z liści zielonej herbaty 100,00 mg
  • Ekstrakt z owoców borówki czarnej 100,00 mg
  • Cholina 80,00 mg
  • Witamina A 800,00 µg (100%*)
  • Witamina E Witamina E
  • Tiamina 1,10 mg (100%*)
  • Ryboflawina 1,40 mg (100%*)
  • Witamina B6 1,40 mg (100%*)
  • Witamina B12 25,00 µg (1000%*)
  • Kwas pantotenowy 6,00 mg (100%*)

*RWS, czyli Referencyjna Wartość Spożycia to wyrażona procentowo orientacyjna, przeciętna ilość składników odżywczych, które powinny być spożywane w ciągu doby.

Działanie GOAT Stamina – jakich efektów możesz oczekiwać

Składniki zawarte w napoju GOAT Stamina wpływają zarówno na funkcjonowanie układu nerwowego, w tym mózgu, jak i na twoje ciało.

Oznacza to, że przyjmowanie produktu ułatwia radzenie sobie z wyzwaniami gamingu i e-sportu, a w tym potrzebą skupienia, brakiem snu czy bólem mięśni i kręgosłupa.

Działanie GOAT Stamina opiera się na:

  • wspieraniu funkcji kognitywnych
  • zmniejszaniu zmęczenia
  • wspomaganiu wzroku
  • wspieraniu pracy mięśni
  • wyostrzaniu czujności i zwiększaniu reaktywności

Producent zapewnia, że dzięki systematycznemu stosowaniu suplementu diety jesteś w stanie znacznie poprawić swoje wyniki. Pierwsze efekty widać już po kilku tygodniach.

Co więcej, środek nie wywołuje spadku energii po kilku godzinach, co towarzyszy przyjmowaniu na przykład energetyków.

Analiza składu GOAT Stamina – z czego wynika efektywność produktu?

Formuła GOAT Stamina została opracowana w taki sposób, by przy maksymalnym stopniu bezpieczeństwa zapewnić jak najbardziej efektywne działanie.

GOAT Stamina ma wspierać organizm gracza na wielu poziomach, co wymagało zastosowania grupy składników wpływających zarówno na pracę mózgu, jak i sprawność fizyczną.

Aby lepiej zrozumieć działanie suplementu diety, przyjrzyjmy się bliżej formule i jej poszczególnym komponentom.

Ekstrakt z liści szałwii lekarskiej

Wśród najważniejszych składników produktu należy wymienić szałwię lekarską. Ekstrakt z tej rośliny znalazł się w proszku GOAT Stamina ze względu na jego zdolność do wspierania funkcji poznawczych i neurologicznych. [1]

Szałwia chroni komórki układu nerwowego przed uszkodzeniami i zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób neurodegradacyjnych.

Mikrokapsułkowany olejek z szałwii lawendolistnej – Cognivia™

Ekstrakt z szałwii lekarskiej wzmocniony został olejkiem z szałwii lawendolistnej (S. lavandulifolia).

Według badań substancja ta hamuje działanie enzymu o nazwie acetylocholinoesteraza. Ta odpowiada za rozkład jednego z najważniejszych neurotransmiterów – acetylocholiny. Blokowanie jej rozpadu chroni pracę mózgu. [2]

Badania potwierdzają, że szałwia lawendolistna poprawia pamięć. Po podaniu młodym ochotnikom standaryzowanego ekstraktu olejku eterycznego z Salvia lavandulaefolia twierdzono, że substancja ta jest w stanie szybko modulować funkcje poznawcze. Wyniki oceniono za pomocą skomputeryzowanej baterii testowej Cognitive Drug Research i porównano z placebo. [3]

Ekstrakt z kłączy dzikiego kardamonu – EnXtra™

Kolejnym składnikiem GOAT Stamina jest ekstrakt z kłączy dzikiego kardamonu (Alpinia galanga), który skutecznie wspomaga osiągnięcie skupienia.

Wyciąg niweluje negatywne skutki, które pojawiają się kilka godzin po spożyciu kofeiny. Pozwala zatem pobudzić umysł i ciało bez spadku energii, czyli tak zwanego „caffeine crash”.

Ekstrakt z kardamonu posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Wspomaga pracę jelit, układu krążenia oraz moczowego.

Wyciąg zawiera olejki eteryczne, garbniki, fenol, glikozydy (np. glikozyd kwasu galusowego), monoterpeny i węglowodany. [4]

Tauryna

Tauryna jest aminokwasem biogennym powstającym w wyniku rozpadu cysteiny. Związek ma zdolność do pobudzania metabolizmu tkanki nerwowej i polepszania funkcji poznawczych.

Co więcej, tauryna pełni rolę antyoksydantu, chroniąc komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Tauryna wpływa pozytywnie na transport elektronów, pomaga zachować zapasy glutationu i stabilność błon komórkowych.

Związek działa przeciwzapalnie i ogranicza gromadzenie się wapnia. [5]

Jabłczan cytruliny

Cytrulina jest kolejnym aminokwasem na liście składników GOAT Stamina. Związek jest prekursorem argininy, posiada także zdolność do stymulowania syntezy białek (mimo że sam nie wchodzi w ich skład). [6]

Jabłczan cytruliny wspomaga krążenie, zmniejsza odczuwanie zmęczenia i przyspiesza regenerację. [7]

Acetyl-L-karnityna

Acetylo-L-karnityna to acetylowna pochodna L-karnityny. Oba te związki uczestniczą w transporcie kwasów tłuszczowych, wspierając metabolizm.

Acetylo-L-karnitynę umieszczono w napoju GOAT Stamina głównie z uwagi na jej działanie neuroprotekcyjne. Związek poprawia stan energetyczny, działa antyoksydacyjnie i zmniejsza ryzyko śmierci komórek mózgowych. [8]

Przyjmowanie suplementów diety zawierających dpochodne L-karnityny wspomaga pamięć, koncentrację i wydajność.

Kofeina bezwodna

Kofeina znana jest ze swoich pobudzających właściwości. Związek nie tylko zwiększa zdolności kognitywne, ale także ogólną wytrzymałość.

Kofeina wykazuje działanie neuroprotekcyjne, chroniąc komórki mózgowe przed uszkodzeniem, a także zwiększając ich zdolności adaptacyjne.

Dzięki przyjmowaniu suplementów diety zawierających ten związek zyskujesz lepszą koncentrację i większą szybkość reakcji.

Z badań wynika, że składniki kawy, w tym kofeina mogą chronić przed wieloma chorobami, jak cukrzyca, zaburzenia pracy układu krążenia czy otyłość.

Kofeina bezwodna powstaje w laboratorium na skutek oddzielenia wody oraz innych dodatków. Efektem jest czysta kofeina oferująca jeszcze większą moc działania. [9]

L-teanina z ekstraktu z liści zielonej herbaty

L-teanina to aminokwas występujący przede wszystkim w liściach herbaty. Z uwagi na fakt, że związek ten może przenikać z krwi do mózgu wykazuje działanie nootropowe.

Oznacza to, że przyjmowanie L-teaniny lub picie zielonej herbaty może wiązać się z określonymi zmianami w układzie nerwowym. W zależności od stężenia związek może działać pobudzająco lub uspokajająco.

L-teanina wpływa także na częstotliwość fal mózgowych, zwiększając intensywność fal alfa. Te pozwalają na większe skupienie i poprawiają zdolności kognitywne. [10]

L-teanina ułatwia zasypianie i poprawia jakość fazy REM. Związek zmniejsza intensywność stanów lękowych i pomaga lepiej radzić sobie ze stresem. [11] Dzieje się tak między innymi ze względu na jej podobieństwo do glutaminianu i łączenie się z jego receptorami.

Dowiedz się więcej na naszym blogu: L-teanina na pamięć, koncentrację i kreatywność

Ekstrakt z owoców borówki czarnej

Wyciąg z czarnej borówki jest cennym źródłem flawonoidów (kwercetyna, rutyna, mirycetyna, naringina, morin i kemferol) oraz antocyjanów, wykazuje więc silne właściwości przeciwutleniające.

Czarne borówki mają również działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, pomagają także utrzymać odpowiedni poziom ciśnienia oraz kontrolować glikemię. [12]

Cholina

Cholina to związek organiczny, który znajduje się w błonach komórkowych oraz jednym z najważniejszych przekaźników: acetylocholinie.

Związek wspomaga pracę mózgu, ułatwia przewodzenie pomiędzy neuronami, jak również wykazuje działanie neuroprotekcyjne.

Dzięki temu stosuje się go w przypadku choroby Alzheimera, depresji, pląsawicy Huntingtona czy choroby afektywnej dwubiegunowej.

Cholina wspiera pamięć i koncentrację, ułatwiając uzyskiwanie lepszych wyników w grach oraz nauce. Odpowiedni jej poziom w organizmie pomaga także zmniejszyć odczuwanie zmęczenia.

Witamina A

Witamina A stanowi źródło retinolu, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Związek ma działanie przeciwstarzeniowe i ochronne względem komórek. Retinol utlenia się do retinalu, który jest niezbędny dla utrzymania dobrego wzroku.

Podczas tych przemian tworzy się także kwas retinowy odgrywający ważną rolę w regulacji genów zaangażowanych w morfogenezę oraz różnicowanie i proliferację komórek, w związku z czym witamina A może mieć potencjał w zapobieganiu nowotworom.

Prowitamina A, czyli beta-karoten ma działanie przeciwutleniające i obniżające ilość wolnych rodników uszkadzających DNA komórek. [13]

Witamina E

Witamina E to tak naprawdę grupa związków zwanych tokoferolami. Wykazują one właściwości silnie przeciwutleniające, chroniąc komórki przed uszkodzeniami w wyniku działania stresu oksydacyjnego. [14]

Uważa się, że z uwagi na tę funkcję witamina E ma potencjał przeciwnowotworowy. [15]

Witamina B1

Znana także jako tiamina witamina B1 wspomaga pracę układu nerwowego, zmniejszając odczuwanie zmęczenia. Niedobory tego związku mogą się objawiać obniżeniem nastroju.

Witamina B2

Inaczej ryboflawina, wspiera pracę komórek mózgowych i funkcje kognitywne. Dzięki niej znacznie łatwiej jest się skupić i radzić sobie ze stresem.

Witamina B5

Witamina B nazywana jest również kwasem pantotenowym. Podobnie, jak pozostałe związki z tej grupy, poprawia działanie układu nerwowego, wpływa także korzystnie na kondycję skóry oraz przydatków (włosy i paznokcie).

Witamina B6

Określana mianem pirydoksyny witamina B6 jest istotna dla prawidłowego funkcjonowania układu krążenia i odpornościowego. Pełni rolę koenzymu. Wspomaga również pracę mózgu.

Witamina B12

Witamina B12 jest niezbędna dla utrzymania organizmu w dobrej formie, zwłaszcza pod względem wydajności – tak psychicznej, jak i fizycznej.

Metabolizm kobalaminy odgrywa niesłychanie ważną rolę w pracy układu nerwowego na każdym etapie rozwoju człowieka.

Witamina B12 zapobiega otępieniu i okazuje się przydatna w przypadku chorób neurodegeneracyjnych, jak Alzheimera. [16]

Jak stosować GOAT Stamina?

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, GOAT Stamina przybiera postać proszku, który należy rozpuścić w wodzie.

Producent zaleca, by jedną płaską miarkę, czyli około 6 g zalać dużą ilością płynu (300-500 ml), a następnie intensywnie wymieszać. Po mniej więcej 30 sekundach składniki suplementu diety powinny się rozpuścić.

Teraz wystarczy wypić całość.

Według informacji producenta środek działa przez około 6 godzin po spożyciu. Oznacza to, że przez ten czas odczuwasz wyższy poziom energii, lepszą koncentrację i możesz się cieszyć większym tempem reakcji.

Ewentualne efekty uboczne i środki ostrożności

GOAT Stamina jest produktem bezpiecznym, więc stosowany prawidłowo nie powinien przynieść skutków ubocznych.

Niemniej jednak warto pamiętać, że każdy środek, który zawiera substancje aktywne oddziałuje inaczej na różne osoby. Zatem jeśli cierpisz na jakiekolwiek choroby przewlekłe, przed zażyciem napoju skonsultuj się z lekarzem.

Produkt jest przeznaczony dla osób dorosłych, nie mogą go jednak przyjmować ciężarne i karmiące piersią.

Nie traktuj go także jako substytutu zróżnicowanej diety. To jedynie dodatek, który może skutecznie zwiększyć twoją wydolność podczas rozgrywek.

Pamiętaj również, żeby nie łączyć GOAT Stamina z innymi produktami zawierającymi kofeinę, witaminę B12 oraz inne składniki o podobnym działaniu.

Ile kosztuje GOAT Stamina i gdzie można go kupić?

Suplement diety GOAT Stamina dostępny jest wyłącznie na oficjalnej stronie producenta. Zwróć uwagę na właściwe źródło, ponieważ w Internecie można się natknąć na niesprawdzone imitacje.

Mogą mieć podobną nazwę, zbliżone lub identyczne opakowanie, jednak skład pozostaje zagadką, a przyjęcie takiego preparatu bywa niebezpieczne.

Cena produktu różni się w zależności od pakietu, na który się zdecydujesz. Producent zaoferował bowiem kilka opcji do wyboru. Dwie z nich umożliwiają zaoszczędzenie sporej sumy, zatem warto je rozważyć.

GOAT Stamina sprzedawany jest w 3 pakietach:

  • optymalny, czyli 3+3 – w tej opcji przy zakupie 3 pudełek kolejne 3 otrzymujesz zupełnie za darmo. Gwarantuje to możliwość zaopatrzenia się na aż pół roku. Pakiet ten obniża cenę podstawową do 94.50 zł / szt.;

  • standard, tj. 2+1 – ten wariant pozwala na uzyskanie jednego gratisowego opakowania przy zakupie 2. Wówczas cena pojedynczego pudełka wynosi jedynie 126 zł;

  • podstawowy – jest to opcja zakupu pojedynczego opakowania produktu w cenie podstawowej, wynoszącej 189 zł.

Jak widać pakiet optymalny wydaje się zdecydowanie najbardziej korzystny ekonomicznie. Dla tych, którzy jednak wolą przetestować produkt przed zamówieniem większej jego ilości odpowiednie będą także dwie pozostałe opcje – podstawowa i standard.

Opinie konsumentów na temat GOAT Stamina

Z opinii, jakie można znaleźć na temat GOAT Stamina wynika, że zdecydowania większość gamerów, którzy przetestowali produkt ma o nim pozytywne zdanie.

E-sportowcy i gracze podkreślali, że efekty pojawiły się naprawdę szybko po przyjęciu pierwszych dawek. Wypicie napoju przed rozgrywkami pomagało im osiągnąć lepszą koncentrację, a także znacznie poprawiało szybkość reakcji.

Osoby zarywające noce mają często rozregulowany zegar biologiczny. W dniach bez rozgrywek skarżą się zwykle na problemy z zasypianiem. Z głosów konsumentów wynika, że produkt pomaga uregulować rytm dobowy, wyciszyć się i dzięki temu lepiej się wysypiać.

Wielu gamerów doceniło lepszą wydolność oraz odporność na stres.

Podsumowanie

GOAT Stamina to mieszanka wartościowych składników aktywnych w przystępnej formie proszku do rozpuszczenia. Napój pomaga poprawić pracę mózgu, polepszając pamięć, koncentrację i szybkość reagowania.

Co więcej, stosowany zgodnie z zaleceniami, środek nie wywołuje niepożądanych efektów, na czele z „caffeine crash”, czyli spadkiem energii obserwowanym kilka godzin po spożyciu energetyków czy kawy.

Pamiętaj jednak, że żaden suplement diety nie może być traktowany jako zastępstwo zdrowego trybu życia. To cenny, ale mimo wszystko dodatek do zdrowych nawyków żywieniowych, ruchu i nawodnienia.


Źródła:

  1. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27888449/
  2.  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10933142/
  3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12895685/
  4. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22015185/
  5. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34184084/
  6. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23022123/
  7. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20386132/
  8. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28508995/
  9. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33374338/
  10. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0924224499000448?via%3Dihub
  11. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30580081/
  12. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27941619/
  13. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10637381/
  14. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30681767/
  15. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29746786/
  16. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17052662/